پاورپوینت آماده; سیستم عامل لینوکس

پاورپوینت آماده; سیستم عامل لینوکس

پاورپوینت آماده;  سیستم عامل لینوکس

مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است

 


تعداد اسلاید : 35 اسلاید

سیستم عامل لینوکس فهرست : تاریخچه لینوکس لینوکس سیستم عامل بامزه پنگوئن، نشان لینوکس لینوکس سیستم عامل عمومی انواع لینوکس درون لینوکس فهرست : از میز کار تا ابر کامپیوترها تفاوت لینوکس با یونیکس شباهت لینوکس و یونیکس ویندوز یا لینوکس ؟ دلایلی بر اینکه لینوکس از ویندوز بهتر است . خصوصیات محیط دسکتاپ تاریخچه لینوکس : دانشجویی سوئدی به نام لینوس توروالدز با انگیزه تهیه ی سیستم عاملی مانند یونیکس برای کامپیوترهای pc پروژه ای کاملا شخصی را آغاز کرد که نتیجه آن سیستم عاملی بود به نام لینوکس .
پیش تر از توروالدز، سیستم عاملی شبیه به یونیکس برای pc طراحی کرده بودند که یکی از مهمترین و مطرح ترین آنها minix است که توسط پروفسور آندرو تاننبام طراحی شده بود .توروالدز نسخه ابتدایی سیستم عاملش را از طریق اینترنت در اختیار عموم قرار داد. لینوکس به سرعت مورد توجه کاربران حرفه ای که دستی هم در برنامه نویسی داشتند قرار گرفت. رایگان بودن سورس این سیستم عامل نیز باعث افزایش سرعت پراکنده شدن و معروفیت لینوکس شد.
لایناس تورالدز
،
خالق هسته لینوکس ریچارد
استالمن لینوکس؛سیستم عامل بامزه ! لينوس توروالدز در زندگينامه ی خود نوشت اش که با نام “Just For Fun” منتشر شده است، از اين مساله صحبت می کند که طراحی لينوکس برای او لذت بخش و سرگرم کننده بوده است. و نام اين کتاب نيز اشاره ای به اين موضوع است.
حقيقت اينست که لينوکس با وجود قدرت فراوان هنوز کوچک، کم حجم، سريع و کاملا خوش دست باقی مانده است و در ساده ترين حالت نصبش می تواند روی دستگاهی با RAM چهار مگابايتی اجرا شود.
نشان لینوکس یک پنگوئن است،برخلاف سایر سیستم عامل های تجاری این نشان زیاد جدی نیست!توکس نشانگر وضعیت بدون نگرانی حرکت لینوکس است این نشان تاریخچه بسیار جالبی دارد.لینوکس در ابتدا فاقد هرگونه نشانی بود هنگامی که توروالدز برای تعطیلات به استرالیا رفته بود در دیداری که از یک باغ وحش داشت هنگامی که می خواست با یک پنگوئن بازی کند پنگوئن دست وی را گاز گرفت و همین ایده ای شد تا از پنگوئن به عنوان نشان لینوکس استفاده شود .از نظر او اين پنگوئن بايد دوست داشتنی، با مزه و کمی پر خور جلوه می کرد. نتيجه ی نهايي تصوير روبرو بود.
توروالدز در ادامه در مورد دليل وجودی پنگوئن بعنوان نشانه ی لينوکس از بامزه بودن در کنار قدرت فراوان پنگوئن ها که می توانند با سرعت 100 مايل در ساعت بدوند، صحبت می کند.
پنگوئن: نشان لینوکس لینوکس سیستم عامل عمومی : لينوکس بر خلاف ساير سيستم عامل ها توسط يک شرکت يا تيم برنامه نويسی خاص طراحی نشده است و ميليونها کاربر در سراسر دنيا در طراحی و باگ گيری آن شرکت می کنند.
شرکت هايي مانند Red Hat نسخه هايي از اين سيستم عامل را بعد از انجام تست های نهايي با نام خود منتشر می نمايند که اين به معنای مالکيت لينوکس نيست بلکه نوعی عامل توزيع بودن برای آن محسوب می شود.
از ديگر نسخه هايي که به اين شکل در بازار وجود دارند می توان به Mandrake،Slackware و Infomagic اشاره کرد.

، Red Hat
، SuSE
، Debian GNU
Mandriva،
Knoppix،
Slackware
Lycoris
Caldera open Linux
turbo Linux
....... انواع لینو
خرید آنلاین